Rancangan Pengajaran Harian
|
Subjek : Keusahawanan
|
Tema : -
Tajuk :-Aktiviti membuat key chain bentuk love
(sambungan )
|
Kelas : KKBP F
|
Tarikh :16 Mac 2018
Hari : Jumaat
Masa :8.00 – 11.50 pagi
| ||||||||||
Kod Standard Pembelajaran:
|
Nilai Murni : Kesungguhan
Kerjasama
|
Pautan Merentas Kurikulum : Keusahawanan
| |||||||||||
Aspirasi Murid
| |||||||||||||
Pengetahuan
|
/
|
Kemahiran berfikir
|
/
|
Kemahiran memimpin
|
/
|
Kemahiran dwibahasa
|
Etika dan kerohanian
|
Identiti nasional
|
Objektif Pembelajaran :
Murid membuat satu keychain berbentuk love.
|
Kriteria Kejayaan : Murid dapat
1.Mengetahui peralatan atau alat yang diperlukan untuk membuat keychain berbentuk love
2.Mengetahui cara mengunting dan memotong kain felt
3.Menjahit atau mengam keychain berbentuk love
4.Menghias Keychain menggunakan beberapa aksesori
| |
Konsep / Perbendahaaan Kata Utama :
Kain felt-sejenis kain yang digunakan dalam aktiviti membuat kraftangan.
|
Sumber : Modul keychain.Blog.buku rujukan
|
Rangka Pengajaran
|
Impak/ Refleksi
| ||
Set Induksi
• aktiviti untuk menarik minat murid (Set Induksi)
• memaklumkan kepada murid tentang objektif pembelajaran
• ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
|
CL:Idea Rusk
1. Guru mengucapkan salam dan membuat sedikit gurauan .
2. Guru bertanya khabar tentang murid.
3.Guru meminta murid membuka sampul surat yang diletakkan di atas meja dan mengaitkan dengan pdpc pada hari ini.
4.Murid diberitahu tentang objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan.
5.Guru bertanya kepada murid sama ada faham atau tidak (show your view)
| ||
Aktiviti Utama
• kandungan pembelajaran
• contoh dan tunjuk cara
• peluang membuat latihan
• bimbingan dan maklum balas berterusan
• bagi pelbagai gaya pembelajaran
• cabaran bersesuaian untuk semua murid
• peluang untuk belajar secara kolaboratif
• bimbingan dan maklum balas berterusan (Pentaksiran untuk Pembelajaran-AfL)
|
CL:Kongsi Bergilir2
1.Guru terlebih dahulu membuat pembahagian kumpulan iaitu secara berpasangan.(mengikut keupayaan murid berdasarkan penilaian sebelum ini)
2.Guru menerangkan dengan jelas cara membuat membuat keychain berbentuk love (tayangan video,modul )
3.Menggunakan mini whiteboard tiap kumpulan diminta menyenaraikan peralatan yang digunakan untuk membuat keychain berbentuk love dalam masa 1 minit.
4.Tiap kumpulan diminta seorang wakil untuk membentangkan.
5.Murid menjalankan aktiviti membuat keychain berbentuk love .
-penyediaan peralatan
-melukis atau menekap bentuk love menggunakan acuan
-Mengunting
-Menjahit atau mengam
-Menghias menggunakan aksesori seperti manik,butang dan lain-lain lagi.
| ||
Penutup
Refleksi: kajian dan penilaian pembelajaran
Akan datang: kenal pasti langkah-langkah seterusnya Aktiviti penutup |
C/L :Pembentangan Hasil Sendiri
1.Setiap kumpulan diminta membentangkan hasil mereka.Murid yang lain membuat penilaian pada hasil kerja
kawan mereka.(Lihat-Fikir-Komen)
2.Guru memberikan pujian dan hadiah sebagai token kepada murid yang dapat menyiapkan Keychain.
3.Murid faham cara membuat keychain dan aktiviti ini merupakan salah satu cara untuk menjalankan perniagaan kraftangan.
| ||
Tindakan susulan murid;
|
Pemulihan
|
Pengukuhan
|
Pengayaan
|
Tandatangan Penolong Kanan PPKI:…………………………………………………
Tiada ulasan:
Catat Ulasan
Titipkanlah Kata Hulurkanlah idea
Kongsi cerita membawa bahagia
persahabatan terjalin kemesraan berputik
walaupun hanya sekadar alam maya
TERIMA KASIH TEMAN!!!!